Heerlijk…de kerstdagen komen eraan.. gezelligheid met familie en samen genieten van de heerlijkste gerechten.
Om er zeker van te zijn dat er kerstwaardige gerechten op tafel komen te staan ben ik de dagen ervoor al druk bezig in de keuken en hou ik meerdere proeverijen.
Zo heb ik nu een heerlijke kalfsmuis gemaakt met truffelmayonaise.
Ik hou echt van vlees maar vind het wel erg belangrijk dat ik weet waar het vlees vandaan komt.
Bij Peter’s Farm komt dierenwelzijn, rust en de vrijheid voor de kalveren tot uiting in de kwaliteit en de smaak . De voedselveiligheid wordt maximaal gegarandeerd en de transparantie van Peter’s Farm bied je de mogelijkheid om de herkomst van de producten te traceren tot op de boerderij.
Peter’s Farm premium kwaliteitskalfsvlees is geworteld in diervriendelijke overtuigingen en een streven naar een natuurlijke leefomgeving voor de kalveren. Op een Peter’s Farm leven kalveren samen in kuddes van ongeveer 60 dieren. Sinds 1997 wordt kalfsvlees verkocht onder het gecertificeerde premium kalfsvleesmerk Peter’s Farm®. Dit kun je bekijken op de webcams op hun website. http://www.petersfarm.nl
Peter’s Farm 5 uitgangspunten zijn:
– Kwaliteit
– Dierenwelzijn
– Traceerbaarheid
– Voedselveiligheid
– Transparantie
Hieronder deel ik mijn recept? Ik ben benieuwd wat jullie ervan vinden.. is het kerstwaardig?? Let me know..Fijne kerst!
Kalfsmuis met Truffel mayonaise
Haal het vlees minstens 15 minuten voor het braden uit de koelkast en dep indien nodig droog met keukenpapier. Verwarm de oven voor op 100 °C. Verhit boter en olijfolie een bakpan en laat uitbruisen. Bestrooi de kalfsmuis met een beetje zout en versgemalen peper. Braad het vlees in 2-3 minuten rondom bruin. Leg het vlees op een bakplaatje en gaar het verder in de oven tot het rosé is en een kerntemperatuur heeft van 50 °C. Dit duurt circa 22 minuten. Laat de Kalfsmuis minstens 15 minuten rusten alvorens het aan te snijden.
Truffelmayonaise
Ingrediënten
2 grote eierdooiers
300 ml milde olijfolie
witte wijnazijn
1 volle theelepel dijonmosterd
2 a 3 verse truffels, geraspt in kleine stukjes
zout
1 citroen
Bereidingswijze
Neem een vetvrije kom.
Doe de eierdooiers met de mosterd in een kom
Klop de eierdooier en de mosterd met een garde en voeg hier al kloppend de olie middels een dun straaltje doe.
(Giet je de olie er te snel aan toe dan kan het gaan schiften. Mocht het gaan schiften pak dan een schone vetvrije kom en een schone vetvrije garde)
Doe vervolgens 1 eierdooier in de kom en klop langzaam het geschifte mengsel de eierdooier. Om evt de mayonaise te verdunnen kan je een scheutje witte wijnazijn toevoegen.
De truffelmayonaise breng je op smaak met een snufje zout en een beetje vers geperst citroensap.
Rasp als laatste 2 verse truffels en meng dit vervolgens door de mayonaise.
Voeg nog wat sla en paprika toe en je hebt een heerlijk gerecht.
Eetsmakelijk!